Začínáme zkoušet “39 stupňů”

Letošní novinkou bude film noir na divadle, komedie “39 stupňů”. Na scénu se vrátí i loňská inscenace “Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho” a ani letos nebude chybět doprovodný program.

16. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem se bude konat od 6. června do 15. července 2023 na scéně, kterou festival postaví v Proluce v Křižíkových sadech.

Letošní ročník bude zatím poslední, konání festivalu jsme se rozhodli v dalších letech pozastavit.  

 „Rozhodli jsme se Divadelní léto, vlajkovou loď spolku PaNaMo na chvíli – možná na pár let – zakotvit v přístavu, aby třeba později, až bude vítr příznivý, mohla zase vyplout v plné slávě. Cítíme, že náplň festivalu je v mnoha ohledech vyčerpána, pokračovali bychom jen z nostalgie a rutiny, a to rozhodně nechceme,“ řekla Marcela Mašínová ředitelka Divadelního léta a předsedkyně spolku PaNaMo. „Rádi bychom ale příští rok přinesli divákům v Plzni opět něco nového, divadelní projekt, který oživí nezávislou kulturní scénu stejně, jako před 16 lety Divadelní léto.“

Rozhodnutí v dalších letech ve festivalu Divadelní léto nepokračovat nijak neovlivní program letošního ročníku. Přípravy jsou v plném proudu a my máme za sebou první čtenou zkoušku novinky „39 stupňů“. pod vedením režiséra Zdeňka Bartoše.

Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě GoOut.

Těšíme se na Vás!