Premiéra Švandy pod plzeňským nebem se blíží

Naše letošní novinka má v sobotu premiéru! Pod názvem Švanda dudák uvádíme vlastní adaptaci Tylovy hry Strakonický dudák, autory adaptace jsou režisér Marek Němec a dramaturg Jiří Janků. Příběh plný fantazie, letní lehkosti i mírného nadpřirozena přenesli autoři do 90. let minulého století. Marek Němec přiznává, že se vydali cestou určité modernity, jinak jsou tvůrci ale opravdu tylovští.

“Josef Kajetán Tyl na nás bude navíc dohlížet z nedalekého Mikulášského hřbitova, což má pro mě dojemný podtext,“ říká režisér Marek Němec.

Do hlavní role obsadil Marek Němec Ondřeje Rychlého, který se kvůli Švandovi učí už několik měsíců hrát na dudy. V dalších rolích se představí Martin Písařík jako Vocilka a Michal Štěrba jako Kalafuna. Švandovu věrnou milou Dorotku si zahraje studentka KALD DAMU Eliška Hanušová, jejího otce Trnku Tomáš Karger, který se představí i jako Alenoros a Tomáš. Klára Krejsová bude v roli Korduly, Kalafunovy ženy, matkou skupinky romských dětí, hraje ale také Lesanu a Zuliku. V obsazení Švandy dudáka nebudou chybět ani známé tváře z předchozích ročníků Divadelního léta, Jana Kubátová jako Rosava a Tlumočnice a v dalších rolích Bronislav Kotiš, Antonín Procházka ml. a David Kubát.