Premiéra Romea a Julie dnes večer

V sobotu 26. 6. se na scéně U Zvonu odehraje premiéra nejslavnějšího Shakespearova příběhu o lásce. Láska, ale i nenávist dvou znepřátelených rodů, horké hlavy a rozpálené ulice italské Verony…

Režisér Jakub Špalek vsadil na zkrácenou verzi Romea a Julie založenou na osmi hlavních postavách, oproti původním více než dvaceti. Hra v překladu Josefa Topola, pod jejíž úpravou je spolu s Jakubem Špalkem podepsaná dramaturgyně Lenka Bočková, ale nepostrádá nic ze sdělnosti či síly prožitku, této vrcholné shakespearovské tragédie.

Hned v úvodu vtrhne na scénu kapela Krless, která vytvoří atmosféru renesančního plesu v domě Kapuletů. Během písní se diváci ještě mohou procházet a třeba si i koupit občerstvení, samotný děj se pak naplno rozehraje o něco později s příchodem tmy.

Po premiéře bude následovat dalších 10 repríz až do 7. 7.  – neváhejte, protože vstupenky z předprodeje rychle mizí. Koupit si je můžete prostřednictvím předprodeje  GoOut  nebo na místě v pokladně u vchodu na scénu U Zvonu. Pokladna je otevřená pouze v dny, kdy hrajeme, od 19 hodin.

Dodržujeme všechna opatření proti covidu-19  a o totéž žádáme i naše diváky, aktuálně platná pravidla a doporučení najdete zde.

Těšíme se na setkání pod plzeňským nebem!