V roce 2022 oslavíme 15. narozeniny!

Za 14. let jsme se díky vám stali největším open air divadelním festivalem v Plzeňském kraji!

Uplynulé dvě sezóny nebyly vůbec lehké a nejednou si náš tým sáhl na dno. Děkujeme vám, našim divákům, že jste přišli a že jste nás podrželi!

Velké díky patří také všem našim podporovatelům a partnerům, v první řadě městu Plzeň a Plzeňskému kraji.

Partnerství  s námi oceňuje i  Marek Ženíšek, náměstek hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče: „Jó, to je to starý zaklínadlo, co kouzlí zámky z papíru. A proto já dám na divadlo, na kumštíře i na šmíru. A komu děcko v duši dřímá, těžko těm čárům odolá. Řekne si, ten tyjátr, ten tyjátr je príma a dá si se mnou dokola – citát z velmi známé písně, která oslavuje divadlo, myslím, právem platí i o open air festivalu ‚Divadelní léto pod plzeňským nebem‘. Už léta nám přináší rozptýlení, pohodu, ale i poučení, což právě v této době rozhodně není málo. Jsem velmi rád, že Plzeňský kraj může festival dlouhodobě podporovat. Hluboce si vážím jeho organizátorů, kteří přes všechny těžkosti v uplynulých dvou sezónách připravují pro diváky, sledující hlavně vývoj epidemie, možnost příjemného odpoutání se od reality, možnost zapomenout alespoň na chvíli na aktuální problémy a prožít příjemné chvíle v ‚tyátru‘. Věřím, že k nim přispěje i groteska, či spíše crazy komedie o potížích dr. Burkeho. Ať se divadelnímu festivalu dále daří!!!“

V červnu a červenci 2022 uvidíte na naši scéně nejen novinku Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, ale vrátí se i Kašpaři s inscenací Romeo a Julie.

Těšit se můžete i na představení studentů KALD DAMU, na večer s muzikálovým souborem Divadla J. K. Tyla nebo na Improzápas

A pokud byste chtěli někomu dát “kousek léta” pod stromeček stále pro Vás máme vánoční dárkové poukazy , koupit si je můžete prostřednictvím sítě GoOut ZDE.

Přejeme vám krásné svátky!

tým Divadelního léta