Měníme plány, letošní hlavní inscenací bude Romeo a Julie

Spojili jsme své síly s pražským Spolkem Kašpar a v režii jeho principála Jakuba Špalka vám nabídneme premiéru nejslavnějšího Shakespearova milostného příběhu Romeo a Julie.

Ke změně nás přiměla nejistota způsobená nepříznivým vývojem pandemie a obavy z toho, jak situace ovlivní další opatření v oblasti kultury a naší práci.

Jsme optimisté a věříme, že 14. Divadelní léto pod plzeňským nebem bude!

Nastudování vlastní exkluzivní inscenace jen pro náš festival, by ale znamenalo tvořit pod hrozbou, že výsledek nikdy nespatří světlo světa (například pokud bude nadále platit zákaz konání kulturních akcí). Spolupráce s Kašpary je pro nás řešením, protože inscenace Romeo a Julie v režii Jakuba Špalka zůstane po premiéře na repertoáru Spolku Kašpar sídlícího v Divadle v Celetné a příští rok se může opět vrátit na náš festival tak, jak jsme zvyklí.

Spolupráce s Kašpary se přirozeně nabízela, za 13 let si v inscenacích Divadelního léta zahrálo několik členů tohoto předního pražského souboru. Ty z vás, kteří si pamatují našeho Revizora z roku 2009, jistě potěší, že jeho představitel Jan Zadražil, se letos na Divadelní léto vrátí v roli Kapuleta v Romeovi a Julii. Merkucia ve stejné inscenaci ztvární Miloslav Tichý, kterého díky roli Kristiána de Neuvillette čeká na naší  letní scéně i obnovená premiéra Cyrana. Do titulních rolí novinky Romeo a Julie obsadil režisér Jakub Špalek neokoukané tváře – Terezu Slámovou a Daniela Pivodu Ondráčka.

Všem, kteří se těšili na původně ohlášenou komedii Dokonalá pitomost, se omlouváme. Dočkat byste se měli příští rok, protože nastudování této inscenace v režii Martiny Schlegelové jsme pouze odložili a rádi bychom ji uvedli v létě 2022.

Vstupenky na letošní 14. ročník Divadelního léta začneme prodávat v dubnu prostřednictvím sítě GoOut.

Těšíme se na vás na scéně U Zvonu!