Divadelní tábor si bude užívat 16 dětí

Kapacita příměstského divadelního tábora je naplněná a naši lektoři už se na 16 kluků a holek moc těší.

Celý tábor odstartuje už v pátek 28. 6. večer společná návštěva předpremiéry inscenace Švanda dudák v režii Marka Němce.

Od soboty už se tábor rozběhne  naplno a na závěr, ve čtvrtek 4. 7. se v 16 hodin, můžete přijít podívat na ukázku divadla, které děti společně vytvoří. Představení se odehraje na scéně Divadelního léta U Ježíška a vstup je volný.

Srdečně zveme!

 

 

 

 

Kdo jsou naši lektoři?

Hana Stonová Prančlová
Je absolventkou Střední průmyslové školy keramické v Bechyni, katedry výtvarné kultury na PF ZČU v Plzni, certifikátového programu Prohloubené studium dramatické výchovy tamtéž a katedry výchovné dramatiky na DAMU.
Je členkou divadla Teátr Vaštar a divadelní skupiny Evrybáby.
Působila jako učitelka literárně dramatického oboru na ZUŠ v Horšovském Týně, jako produkční JOHAN z. ú., centra pro kulturní a sociální projekty, jako lektorka programů projektu K3 (kooperace, komunikace, kreativita), jako lektorka v Alšově jihočeské galerii, vedla výtvarné, divadelní a keramické kroužky.
V současnosti pracuje jako učitelka výtvarného a literárně dramatického oboru na ZUŠ v Kašperských Horách, spolupracuje s Galerií Sirkus Sušice jako lektorka animačních programů, jako výtvarnice na volné noze kreslí plakáty a jiné ilustrace a vytváří loutky a kostýmy pro Teátr Vaštar.
Žije v rodném Ostružně obklopena svou skvělou rodinou a nádhernou krajinou.

MgA., Mgr. Jana Wertigová
absolventka ZČU PF Plzeň, absolventka DAMU – obor výchovná dramatika. V současné době zdravotní klaunka, učitelka dramatické výchovy pod ZUŠ Borovany, lektorka skupiny Ateliér Junior pod jihočeským divadlem, lektorka kroužku na Hluboké nad Vltavou pod CVČ Poškolák. Lektorka dílen zaměřených na dramatickou výchovu a divadlo. Člen divadelního souboru Teátr Vaštar, ve kterém je se svými přáteli Hanou a Michalem. Má ráda divadlo a vše co je s ním spojené, ráda sportuje, chodí po horách, čte a je s lidmi.

Michal Ston
Absolvoval obor učitelství pro MŠ na PF ZČU v Plzni a certifikátový program Prohloubené studium dramatické výchovy tamtéž. Posléze vystudoval obor Dramatická výchova na katedře Výchovné dramatiky DAMU.
Mimo jiné byl šest let učitelem v mateřské škole. Od roku 2007 je učitelem Literárně – dramatického oboru ZUŠ a vedoucím dětských divadelních souborů, které se svými inscenacemi projely celé Čechy. Je dramaturgem, režisérem a hercem divadelního spolku Teátr Vaštar, nadšeně tvořícího a hrajícího pro děti i dospělé. Žije v Ostružně na Šumavě. Je šťastně ženatým otcem dvou dětí.